1 MAYIS TATİL OLDU

GÜNCEL KONULARDA VE HABERLER HAKKINDA YORUMLARDA BULUNABİLECEĞİNİZ BÖLÜM

1 MAYIS TATİL OLDU

Postby gülcan » 30 Apr 2013 16:05

1 Mayıs, ''Emek ve Dayanışma Günü'' adıyla tatil günü oldu.

TBMM Genel Kurulunda, Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkındaki Kanununda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı kabul edilerek yasalaştı.

Kanunla, tatil günlerine, ''Emek ve Dayanışma Günü'' adıyla, 1 Mayıs da ekleniyor.

1 Mayıs 2009'da kamu kurum ve kuruluşlarında yapılması kararlaştırılan iş ve işlemler yürütülecek. Kamu kurum ve kuruluşları, bu iş ve işlemlerin yürütülmesi için gerekli önlemleri alacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1 Mayıs'ın gerilim olmaktan çıkacağını ifade ederek, ''Millet bunu piknik olarak değerlendirecek'' dedi.

"TAKSİM" YERİNE "PİKNİK"

TBMM Genel Kurulunda, 1 Mayıs'ı, ''Emek ve Dayanışma Günü'' adıyla tatil ilan eden kanun tasarısının kabul edilmesinden sonra Çelik, teşekkür konuşması yaptı.

Çelik, ''1 Mayıs sevgi, barış günü olsun'' denilirken, Genel Kurulda sanki muharebeye gidiliyor şeklinde konuşmalar yapıldığını savundu.

Taksim Meydanı'nda 1 Mayıs'ın kutlanması taleplerini de değerlendiren Çelik, ''Yasanın, meydanıyla birlikte çıkacağı diye bir şey yok. 1 Mayıs, gerilim olmaktan çıkacak, tatil olarak millet bunu piknik olarak değerlendirecek'' diye konuştu.

Bu bir demokratik adımsa, bu adıma herkesin destek vermesi gerektiğini kaydeden Bakan Çelik, 1 Mayıs 1977'deki tüm olumsuzlukların ortaya çıkmasını istedi.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol da Meclisin, geç de olsa Türkiye'yi bir ayıptan kurtardığını kaydetti.

AK Parti'nin geçmişinden bahsettiklerinde, ''kıvırıp, gömlek değiştirdiklerini'' söylediklerini savunan Anadol, gömlek değiştirmenin kolay ancak deri değiştirmenin imkansız olduğunu belirtti.

CHP İstanbul Milletvekili Bayram Meral de Meclisin bir baklava yaptığını, bu tavanın kulpunu AK Parti'nin tutarak, işçiye götürdüğünü ifade ederek, ''Niye üzerine acı biber döküyorsunuz? 1 Mayıs'ın Taksim Meydanı'nda kutlanmasında sorun olursa, sorumlusu siz olmazsınız, biz oluruz. Gelirseniz, kısmetinizi alırsınız, gelmezseniz evinizde oturun. Çağıran mı var sizi?'' görüşünü dile getirdi.alıntı
gülcan
 
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010 10:55

Return to GÜNCEL

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron