Bilgisayarınızla yolculuğa hazır mısınız?

DONANIM PROGRAMI HAKKINDA BİLGİ PAYLAŞIMI PLATFORMU

Bilgisayarınızla yolculuğa hazır mısınız?

İleti serkancvk » 24 Kas 2012 09:30

Bilgisayarınızla yolculuğa hazır mısınız?
ZAMAN ONLINE - 23 Kasım 2012
Laptopunuzla uzun süren bir yolculuğa çıkmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda aşağıdaki önerilere bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz:
Dosyalarınızı yedekleyin:

Laptop'lar sık sık kaybolabilir, çalınabilir ya da hasar görebilir, bu nedenle yola çıkmadan önce hard diskinizdeki önemli tüm bilgileri harici diske ya da online depo sitelerine kaydedin. Genelde, yangın gibi bir kaza olması durumunda yedeklerinizi bir yere taşımalısınız.

Önemli verilerinizi saklayın:

Amerikan ve İngiliz gümrüğü bilgisayarınızı açmak isteyebilir. Ve hatta bilgisayarınızdaki bilgilere gizlice bakabilir. Kabul etmezseniz, ülkeye kabul edilmeyebilir ve tutuklanabilirsiniz. Bunun çözümü hard diskinizi bölümlere ayırabilir, şifreleyebilir ve önemli olan her şeyi saklayabilirsiniz. Ya da dosyalarınızı USB diske taşıyabilirsiniz.

Pilinizi tam kapasite şarj edin:

Laptop'unuzun pili mümkün olduğunca uzun süre dayanması gerekir. Kalibrasyon performansı yükseltmek için en iyi çözüm. Pilinizi tam kapasite şarj edin, pil azaldığında tekrar şarj edin. Daha fazla detay için ise üreticinin kullanım kılavuzunu inceleyin.

X-ray cihazlarından geçirirken dikkat:

Laptopların X-ray makinelerinden ayrı olarak taranması gerektiğini hatırlayın. Ve bu kontrol için hazır olun. Güvenlik noktasına gitmeden önce bilgisayarınızı uyku moduna alarak ve çantasından çıkararak gecikmeleri en aza indirin.

Kontrol listesi

Yedek pile ihtiyacınız olacak mı?

Şarj cihazınızı unutmayın.

Yurtdışına gitmeden önce adaptör satın alın.

Prize yakın bir koltuk ayırtabilir misiniz?

Doğru laptop çantası seçin.
serkancvk
 

DONANIM

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron