HEMEN BİLGİ İSTİYORUM

Autodesk Autocad programında “Mirror” komutu nasıl kullanılır detaylı anlatımı ve Mirror komutu kısa yolu nedir.

Autocad programında mirror komutu kısa yolu “mi” harfleridir. Mi yazarak komuta girelim yada üst menülerden komuta
tıklyarak komutu çalıştıralım. Mirror komutuna girildiğinde, ilk olarak aynalanacak obje veya objeler seçilir ve enter tuşuna
basılarak işlem onaylanır. Daha sonra aynalamak istediğimiz objeyi nereden aynalamak istiyorsak ayna ekseni gibi
düşünerek önce eksenin birinci noktasına tıklanır daha sonra ikinci noktasına tıklanır ve enter tuşuna basmadan
aynalanacak obje diğer tarafa aynalanırken silinsim mi yoksa bir kopyasını alarak mı aynalansın diye sorulur
Erase source objects? [Yes/No] <No>: alt komutta yes dersek ayna yapıldığında silinirek aynalacaktır. No dersek
silinmeden bir kopya alarak aynalama yapmış olacaktır. Daha sonra entere basarak işlemi tamamlayabiliriz

Autocad Kursu Biladım Eğitim Merkezi Beşiktaş İstanbul

• Mirror aynalama komutunda serbest iki nokta tıklayarak ta aynalama yapabiliriz.
    Görüldüğü gibi mirror autocad ayna görüntüsü komutu çok kolay bir komuttur. Autocad simetri komutunu öğrenmiş oldunuz.

Autocad bilen öğrencilerimiz için eğitim sonunda makina alınında çalışacaksa Solidworks kursu almasını tavsiye ederiz.
Autocad eğitimi alıp autocad kullanan öğrencilerimize mimari alanda çalışacaklarsa revit kursu almalarını tasiye ederiz.

Author: firatcihangir

1 Yorum

• Hocam paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Autocad programını kullanıyorum ama genede yazılarınızı takip ediyorum. Paylaşımınız için teşekkür ederim. Eski öğrenciniz alp….

Bir cevap yazın

Hemen Ara