HEMEN BİLGİ İSTİYORUM

Autocad programında “Stretch” komutu nedir? “Stretch” nasıl kullanılır. Komut anlatımı.

Autocad programında “Stretch” komutu çekiştirme uzatma yapmak için kullanılan çok kullanışlı bir komuttur.
Autocad “Stretch” komutu kısa yolu “S” dir. Komut satırına “S” enter yazarak komutu çalıştırabilirsiniz.
Uzatmak istediğimiz taraf sağdan sola doğru seçilir ( Yeşil seçim tipi kullanılmalıdır. ) , seçim yapıldıktan sonra
Shift tuşuna basılı tutarak sol tuş ile seçimden itemediğimiz objeleri çıkarta biliriz. Enter’e basarak obje üzerinde
bir nokta tıkladıktan sonra uzatma yada kısaltma tarafı mause ile gösterildikten sonra, değer yazaılır ve entere basılarak
komut tamamlanır.

Autocad Kursu Biladım Eğitim Merkezi Beşiktaş İstanbul

• “Stretch”  komutu kullandığımızda seçimleri mutlaka sağdan sola doğru yapmamız gerekmektedir.

Biladım Eğitim Merkezi Autocad Kursu na katılan öğrencilerimize Autocad programını en ince detayına kadar anlatmaktayız. Autodesk ve MEB sertifikası verilmektedir. Sizde Eğitim almak istiyorsanız bizi arayınız.

Autocad  eğitimini alan öğrencilerimize ileri excel eğitimi almalarını tavsiye deriz ileri excel kursu özel ve sınıf dersleri için mutlaka bizi arayınız.

Autocad  eğitimini alan mimarlık öğrencilerimize  grafik tasarım kursu almalarını tavsiye deriz Grafik Tasarım Kursu özel ve sınıf dersleri için mutlaka bizi arayınız.

Author: firatcihangir

Bir cevap yazın

Hemen Ara