uzmanlık branşı

SORU VE SORULAR
Forum kuralları
ÖNEMLİ NOT: Forum içerisinde türk dijital platformlarına iat şifreleme bilgilerinin konu olarak açılması, linklerinin verilmesi
kesinlikle yasak olmakla birlikte ÜYELİK İPTALİ NEDENİDİR !!!

Saygılarımızla, Anlayışınız için teşekkürler.

uzmanlık branşı

İleti 3dtasarimci » 21 Eyl 2014 20:24

Merhaba arkadaşlar 3d konusunda teknik olarak yeterliliğim var.Ama gözlem yeteneğim zayıf olduğu için karakter animasyonda başarılı olamadım.Belli yere kadar geldim.bir yerden sonra tıkandım kaldım.bu yüzden bu konuda uzman eğitimci abim başka 3d uzmanlık alanında uzman olmaya yönelmemi tavsiye etti.Resim yeteneğim,gözlem yeteneğim..vs. yetersiz...sadece 3ds max de teknik olarak yeterliliğim var.piyasada ihtiyaç bulunan,bunu bilenlerin az olduğu,iyi gelir getirme ihtimali yüksek olan aşağıdaki 3d uzmanlık alanlarından hangi uzmanlık sahalarından birini seçmem uygun olur?

Rig leme
Light(ışıklandırma)
kamera(nesnelerin kamera görünümü)
Render
Montaj(after efekts)

Ayrıca Yukarıda saydığım şartları taşıyan 3d ile ilgili modelleme ve animasyon hariç başka uzmanlık sahası varsa,önerilerinizi de bekliyorum.
Saygılar
3dtasarimci

Re: uzmanlık branşı

İleti TASARIM » 25 Eyl 2014 09:32

Merhaba,

Bence Maya, zbrush, after effects programlarını öğrenerek istediğin alanda daha iyi ilerleyebilirsin ,
Kamera animasyon ve montaj alnlarında türkiyede çok açık var bu alanda ilerlemen senin için çok iyi oalcaktır. . .
Saygılarımla,
TASARIM

SORU VE SORULAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir