Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Site İçi Arama
 
Makina Eğitimleri
   » AutoCad Kursu
   » SolidWorks Kursu
   » Solidworks COSMOSMotion
   » Ansys Kursu
   » Fluent CFD Kursu
   » Matlab Kursu
   » İnventor Kursu
   » Cad Cam Cnc Kursu
   » Mastercam Kursu
   » Powermill Kursu
   » Solidcam Kursu
   » Teknik Resim Kursu
   » Pro/Engineer Kursu
   » Unigraphics NX kursu
Mimari Eğitimleri
   » AutoCad Kursu
   » 3Ds Max Kursu
   » V-Ray Görselleştirme Kursu
   » Archicad Kursu
   » Photoshop Kursu
   » SketchUp Kursu
   » Revit Architecture Kursu
   » Rhinoceros Kursu
   » Cinema 4D Kursu
   » Maya After Effects
   » Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu
   » Mimari Teknik Resim Kursu
İnşaat Eğitimleri
   » Sap2000 Kursu
   » X-steel Kursu
   » Sta4cad Kursu
   » Primavera Kursu
   » Ms Project Kursu
   » ideCAD Kursu
Grafik & Web Tasarım-Yazılım
   » Grafikerlik Tasarım Kursu
   » Indesign Illustrator
   » Moda & Bilgisayarlı Sitilistlik
   » CorelDraw Kursu
   » Web Tasarım Kursu
   » Web Yazılım Kursu
   » CSS Kursu
   » Flash Kursu
   » Flash Actionscript Kursu
 
Kariyer Eğitimleri
   » Bilgisayar İşletmenliği Kursu
   » Bilg. Muhasebe Kursu
   » Bilgisayar Kursu
   » Microsoft Office Eğitimi
   » İleri Excel Kursu
   » Access Kursu
   » Google Seo Kursu
   » Teknik Resim Kursu
Yazılım Eğitimleri
   » Php Kursu
   » ASP.NET Kursu
   » SQL Kursu
   » Temel Java Kursu
   » İleri Java Kursu
   » C++ Kursu
   » Delphi Kursu
   » Python Kursu
   » Visual Basic Kursu
Genel İngilizce Eğitimleri
   » Elementary Seviyesi
   » Pre-Intermediate Seviyesi
   » Intermediate Seviyesi
   » Upper-Intermediate Seviyesi
   » Advanced İngilizce Kursu
   » İlköğretim İngilizcesi
   » Özel Ders İngilizce Kursu
 

AutoCAD Öğrenmek İstiyorum

 

AutoCad Kursu

 
 
Autodesk Türkiye Yetkili Eğitim Merkezi olan Biladım Teknik Eğitim Merkezi Autodesk programlarını en doğru ve güncel versiyonları ile anlatmaktadır. Autocad Kursu  programı ile 2 boyut ve 3 boyut komutları, solid medelleme, surface modelleme, mesh modelleme, parametrik modelleme, annotate, layout, kesit alma, render alma gibi bütün komutları uygulamalı olarak anlatılmaktadır. Mesleki olarak örnekler yapılarak her meslek dalından uygulamalar yapılmaktadır. Örnek olarak, Mimari plan çizimi, mimari görünüş ve kesitler, makina parça çizimleri, elektrik uygulamaları gibi. Eğitim sonunda tüm kursiyerlerimize Autodesk sertifikası verilecektir.
AUTODESK YETKİLİ EĞİTİM MERKEZLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.  AUTODESK SERTİFİKASI VERİLMEKTEDİR.
http://www.autodesk.com.tr/adsk/servlet/pc/index?siteID=18323030&id=18365946

AutoCad Kursuna Kimler Katılabilir?
Autocad kursu'na Makina mühendisi, mimar, iç mimar, inşaat mühendisi, harita mühendisi elektrik elektronik mühendisi, çevre mühendisi, jeoloji mühendisi, teknikerler, yapı öğretmenleri ve öğrencileri ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen, kariyerlerine yön vermek isteyenler katılabilirler.

AutoCad Kursu İçin Aranan Nitelikler
Autocad Kursunu daha verimli tamamlamak için; Öncesinde Teknik Resim bilinmesi ve üç boyutlu düşünme yeteneğinin olması avantaj sağlar. Temel bilgisayar bilgisi gerekmektedir.

AutoCad Kursunun Kariyerinize Katkıları?
Biladım uzmanlarınca hazırlanan etkili eğitimlerimiz ile teoriyi pratikle birleştirerek kariyerinizde hızlı adımlarla ilerleyin. Eğitimlerimizde mesleki uygulamlar yapıldığından sektörde programı kullandığınızda herzaman bir adım önde olacaksınız.

 

 

İSTANBUL BEŞİKTAŞ ŞUBESİ EĞİTİM TARİHLERİ
AUTOCAD KURSU ÖZEL DERSİ - EĞİTİMİ İÇİN BİLGİ İSTEYİNİZ
Gruplar Başlama Tarihleri Günleri Saatleri Süreleri
1. Grup 16 Temmuz 2016 Cumartesi-Pazar 

09:00-13:00

 48  Saat
2. Grup

02 Haziran 2016

07 Haziran 2016

Salı-Perşembe

Çarşamba-Perş.

19:00-22:00

13:00-16:00

 48  Saat
3. Grup 18 Haziran 2016 Cumartesi-Pazar 13:00-16:00 48 Saat
4. Grup

Kişiye Özel

İstenilen Gün

İstenilen Saat

30 Saat

 

 

AutoCad Kursu Ders İçeriği


 •  Autocad Kursu Bölüm 1:  (Genel Program bilgisi,  ara yüzü ve kullanımı)

  ·         Autodesk ürünlerinin kullanım alanları, hangi programların hangi alanlarda doğru şekilde kullanıldığına dair bilgiler. (3Ds Max, Revit, İnventor, Archicad, Maya, vb.)

  ·         Autodesk Autocad programının ara yüzünün anlatılması ve yeni ara yüzlerinin kullanımı üstünlükleri, (Drafting & Annotation, 3D Basic, 3D Modeling, Autocad Clasic)

  ·         Workspaces – Customize User Interface – Arayüz oluşturma ve düzenleme. (Quick Access Tolbars, Ribbon, Toolbars, Menus, Quick Properties, Rollever Tooltips, Shortcuts Menus, Keyboard Shortcuts, Double  Click Actions Mouse Buttons, )

  ·         Autocad programında mause ( Sağ tuş-Sol tuş) kullanımı, zoom Navigate 2D – 3D Views, ( Back, Forward, Pan, Orbit, Free Orbit, Continuous Orbit, Extents, Window, Previous, Realtime, All, Dynamic, Scale, Center, Object, In, Out), ( Top, Bottom, Left, Right, Front, Back, SW Isometric)

  ·         Autocad ile obje seçim işlemleri, Mause sol tuşu ile tek tek seçim, Mause shift tuşu  ile obje bırakma,

  ·         Autocad kursu boyunca bütün komutların kısa yollarıda dahil olmak üzere anlatılması ve komutların uygulanabilmesi için dökümanların verilmesi, kütüphane ve hazır objeler tefrişler Biladım eğitim merkezi tarafından verilecektir.

  ·         Autocad alt yardımcı komutların mantığı ve uygulamaları, Grid mode F7 ( Izgara sistemi), Snap mode F9 ( Yapışkan mause kullanımı), Constraintinfer ( İlişkili tanımlı çizim), Dynamic input ( Mause komut satırı ekle kaldır), Orthomode F8 ( Yataylık dikeylik özelliği), Polar tracking F10 ( Açı tanımlama), Isometric draftin (izometrik moda geçiş), Object snap traking F11 ( Açı yakalama), Object snap F3 ( Objelerin  geometrik nokta yakalama), Dynamics UCS F6 ( 3D yüzey yakalama),


  ·         Autocad Eğitimi Bölüm Drafting & Annotation 2: ( 2D Komutlar: Draw, Modify, Layers, Annotation, Block, Properties, Groups, Utilities, Clipboard ve
  Uygulamalar)


  ·         Autocad programı kursu  ile çizim komutları

  ·         Autocad Draw çizim komutları: Line ( Çizgi çizme), Polyline ( Birleşik çizgi çizme), Circle ( Çember çizme – Center radius – Center diameter, 2 point – 3 piont – Tan tan Radius – Tan tan tan), Arc ( Yaya çizme – 3 Point, Start center end – Start center angle- Start end Radius vb.),

  ·         Autocad Draw çizim komutları 1: Rectangle ( Dikdörtgen çizimi), Polygon ( Çokgen çizimi), Ellipse ( Elips çizimi – Center ellipse – Axis end ellipse – Elliptical arc), Hatch ( Tarama komutu – Gradient hatch – Boundary Hatch)

  ·         Autocad kursu ile draw menüsü temel uygulamaları, Line komutunu etkin olarak kullanabilmek için line çizgi komutu uygulamaları, Circle, Rectangle,Polygon,Ellipse,Hatch ve diğer komutlar ile uygulama yapmak. Mesleki Temel mimari duvar çizimi, kapı çizimi, pencere çizimi, basit makine parça çizimi gibi ilk Autocad komutlarını anlama uygulamaları.

  ·         Autocad dersi Draw çizim komutları 2: Spline fit ( serbest yamuk çizgi çizmek), Spline CV ( Control vertices ile yamuk çizmek), Construction line ( Aks çizgisi çizme), Ray ( Işın çizgisi), Points ( Nokta ekleme), Divide ( Bölmek), Measure ( Ölçülü bölmek), Region ( Kapalı alan oluşturmak), Revision cloud ( Açıklama bulutu ekleme), 3D polyline ( 3 boyutlu birleşik çizgi çizmek), Helix ( Yay çizmek), Donut ( İkili çember halka çizmek).

  ·         Autocad kursları draw menüsü uygulamalar 1 , Autocad programındaki draw komutlarını öğrendikten sonra sektörlere uygun mesleki uygulama örnekleri, Mimari plan çizimleri kesit, görünüş, detaylı merdiven, kapı, kolon ve pencere. Makine alanından uygulamalar makine parçası çizimi, civata, somun ve montajlı çizim mantığı vb.

  ·         Autocad eğitimi Modify düzenleme menüsü komutları

  ·         Move ( Taşıma ), Copy ( Kopyalama), Rotate ( Döndürme), Mirror ( Aynalama), Stretch ( Uzatma çekiştirme), Scale ( ölçeklendirme büyültme küçültme), Trim ( Koparma budama), Extend ( Uzatma), Fillet ( köşe yuvarlama), Chamfer ( Köşe kırma), Blend curves ( Spline birleştirme), Polar array ( Dairesel çoğaltma), Rectangular array ( Doğrusal çoğaltma), Path array ( Yol boyunca çoğaltma),

  ·         Autocad eğitimi Modify düzenleme menüsü komutları 1,

  ·         Set to bylayer ( Hızlı layer rengi düzenleme), Change space ( Model ile Layout arasında çizim konumu değiştirme), Edit polyline ( Polyline düzenleme), Edit spline ( Yamuk düzenleme), Edit hatch ( Tarama düzenleme), Edit array ( Array düzenleme), Align ( Döndürerek hizalama), Break ( Kırmak), Brak at point ( Nokta ile kırmak), Join ( Birleştirmek), Reverse ( Karakterli çizgi yönü değiştirmek), Copy nested objects ( Blok ve Array kapalı objelerden eleman kopyalamak), Delete duplicate objects ( Üst üste çizgileri silerek birleştirme yok etme), Draworder ( Üst üste , alt alta hizalama vb.), Erase ( silmek), Explode ( Patlatmak), Offset ( Ötelemek),

  ·         Autocad kursu ile Modify menüsü uygulamaları,Modify komutu ve Draw komutlarını öğrendikten sonra oluşturma ve düzenleme yöntemleri ile mesleki proje çizimi uygulamalar görünüş çıkartma.

  ·         Autocad eğitimi Layers katman komutları ,

  ·         Layers ( Katman) kullanımının önemi, mimari,makine,inşaat, elektrik ve parça çizimlerinde layer kullanımı projenin çizim sürecinde ve sonrasında projeyi yönetme ve kontrol etmede çok önemli rol oynar.

  ·         Layer properties ( Layer katman özelikleri), New layer, Name, On, Freeze, Color, Lock, Linetype, Lineweight, Transparency, Plot StyleLayer, Isolete, Unisolete, Match, Layer katmanı mimari ve makine planlarımızda uygulama örnekleri.

  ·         Autocad dersleri Annotation – Text,Leader,Table,Dimension

  ·         Multiline Text ( Yazı yazma), Single text, yazıyı kopyalama sembol ekleme formül yazma, Yazıyı bir sitile bağlama (Style).

  ·         Table ( Tablo oluşturma), İnsert table, Start from empty table manuel olarak tablo oluşturma, From a data link ( Excele bağlı tablo oluşturma) Excel ile bağlantılı dinamik tablo oluşturma. Tabloda formül yazma uygulamaları,  Teknik antet kağıtlarında tablo mantığı.

  ·         Dimension ( ölçülendirme), Dimension style manager, ( Ölçülendirme tipi oluşturma), yeni ölçülendirme yaratma ve detaylı ayarları (Lines, Symbols, Text, Fit, Primary Units, Alternate Units, Tolerence.

  ·         Dimension Liner ( Doğrusal ölçülendirme), Dimension Alignes ( Yamuk çizgi ölçülendirme ), Dimension Angular ( Açı ölçülendirme), Arc Length ( Yay boyu ölçme), Radius ( Çember yarı çapı ölçme), Diameter ( Tam çap ölçme), Jogged ( Yay ölçüsü), Ordinate ( Koordinatlı ölçülendirme). Break, Adjust space, Quick dimension, Continue, Besaline, Inspect, Update, Jogline, Tolerance, Center mark, Oblique, Text justify, 

  ·         Mimari, Makine, İnşaat, Elektrik ve peyzaj uygulamaları üzerinde ölçülendirme uygulamaları .

  ·         Autocad Kursu Block  oluşturmak,

  ·         Create ( Sayfaya gömülü blok oluşturma), Write Block ( Dışarı blok oluşturma), Block definiton, Insert ( Block çağırma), Edit, Dynamic block ( Tanımlı akıllı blok), Attributes, Attach, Clip, Adjust, Reference, İmport ( Dışarıdan dosya çağırma), Ole object, Point cloud, Linking&Extraction.

  ·         Autocad cad kursu Properties özellik düzenleme,

  ·         Object color ( Obje reklerini düzenleme), Lİneweight ( Obje kalınlıklarını düzenleme), Linetype ( Çizgi tipleri),

  ·         Autocad kursu Beşiktaş Groups oluşturma,

  ·         Autocad kursu İstanbul Utilities alan, hacim hesplama,

  ·         Area ( Alan hesaplama), Volume ( Hacim hesaplama), Distance ( Boy ölçümü),

  ·         Mesleki uygulama örnekleri , proje ödevleri , teknik resim hazırlama,

  ·         Autocad kursu Plot çıktı alma ( Layout) ,

  ·         Layout ve model arasındaki farklar ve üstünlükler,

  ·         New layout, new template oluşturma,

  ·         Autocad ile antetli çıktı alma ( Plot ayarları), Autocad ile ölçekli çıktı alma, pafta hazırlarken autocad programından nasıl ölçekli çalışma photoshop’a atılır düzenlenir bilgisi.

  ·         Layout sistemi ile model parçamızı nasıl farklı teknik resimler ile birleştirebiliriz sorularının cevapları,

  ·         Output: Plot, Batch plot, preview, plotter manager,  page setup manager.

  ·         Autocad kursu parametric ( Tanımlı çizim) ,

  ·         Auto constrain ( İlişki tanımlı çizim ) , coincident, collinear, concentric, fix, parallel, perpendicular, horizontal, vertical, tangent, smooth, symmetric, equal, Show-hide, linear, aligned, delete constraints, parameters manager ( Formulize etme),

  ·         Autocad kursu view,

  ·         Navigate 2D: Pan, orbit, zoom komutları ( Extend, window, previous, realtime, all, dynamic, scale, center, object, in, out ,

  ·         Views : View manager ( Yeni görünüşler oluşturma düzenleme), Model views, Layout views, Preset views ( Top, bottom, left, right, front, back, SW Isometric vb.)

  ·         Visual Styles ( 2D – 3D görüntü ayarları) : 2D wireframe options, 2D hide, conceptual, hidden, realistic, shaded, shaded with edges, gray, sketchy, wireframe, x-Ray,

  ·         Palettes ( Autocad palet kullanımı ) , tool palettes, properties, sheet set manager, materials editor,

  ·         User Inerface ( Kullanıcı arayüzü)

  ·         Autocad kursu Express Tools,


  ·         Autocad Eğitimi Bölüm 3D Modelin 3: ( Home, Solid, Surface, Mesh,
  Render ve Uygulamalar)


  ·         Autocad 3D Home ;Hazır 3D Objeler ( Box, cylinder, cone, sphere, pyramid, wedge, torus, )

  ·         Modeling ( 3 boyutlu Modelleme komutları ) , Extrude ( Yüseltme), Loft ( Kesit örme), Revolve ( Döndürerek katılama), Sweep ( Yol etrafını süpürme), Polysolid ( Duvar ) , Presspull ( Kapalı alan yüseltme),

  ·         Autocad Solid Editing: Union ( Katı birleştirme ) , Subtract ( Katıdan katı çıkartma), Intersect ( Katı kesişimi bırakma), Interfere, Slice ( Katı obje kesme), Thicken ( Kalınlık verme),

  ·         Autocad programı ile 3 boyutlu çizim mantığını kavrama ve 3 boyutlu uygulamalar, mimari duvar kapı ve pencere çizimi, 3 boyutlu makine parça çizimleri uygulamaları.

  ·         Extract edges, Imprint ( Ayırmak ) , Color edges ( Katı kenar çizgisi renklendirme ) , Copy edges ( Katı obje kenar çizgisi kopyalama), Extrude faces ( Yüzey extrude etmek), Taper faces ( Katı yüzeyine derece vermek), Move faces ( Yüzey taşımak), Copy faces, Offset faces, Delete faces, rotate faces ( Yüzey döndürme), color faces.

  ·         Separate ( Ayırıcı ), Clean, Shell ( Kabuk oluşturmak), check, convert to solid, convert to surface,

  ·         Fillet edge, Fillet chamfer,

  ·         Section ( Kesit alma ) : Section plane , Live section, add jog, generate, section, flatshot, extract  edges , Section Setting

  ·         Gizmo :Move gizmo , rotate gizmo, scale gizmo

  ·         Coordinates UCS : UCS icon properties, user coordinate  systems, ucs World, ucs previous, origin, z- axis ucs, 3 point, ucs object, ucs face,

  ·         Autocad eğitimi Surface: Create (Network, Planar, loft, extrude, sweep, revolve, blend, patch, offset, surface associativity, NURBS creation, surface Fillet, Untrim, Extend, Sculpt, CV edit Bar, Convert to NURBS, Rebuild, Curves, Spline CV, Auto Trim, Analysis, Control vertices

  ·         Autocad dersleri Mesh: Mesh box, Mesh cone vb. , revsurf mesh, edge surface, ruled surface, tabulated surface, Smooth object, Smooth more, smooth less, refine mesh, add crease, romeve crease, split face, merge face, close hol.

  ·         Autocad Render: Light, Sun location, Materials, Render.

  • Autocad Kursu fiyatları için müşteri temsilcimizi arayınız.

AutoCad Kursu Fiyatları

 

 Sıkça Sorulan Sorular
 Autodesk AutoCAD Eğitimi/ Kursunun eğitim süresi kaç saattir? Ne kadar zamanda tamamlayabilirim?

 Autocad 2016 Kursunu NEDEN Biladım'dan almalıyım?


Telif Hakkı biladim.com ® 2010

»  Kapat  «